Elan vyrábí nejlehčí dámské lyže

Elan Delight Prime

Společnost Elan, která se může pochlubit 70 lety zkušeností s ruční výrobou lyží přímo v Alpách, přichází spolu s W Studiem - skupinou vášnivých lyžařek odhodlaných přinášet inovace odpovídající požadavkům ženského lyžování - s nejlehčími dámskými lyžemi na světě: Elan Delight Prime.

Lyže Elan Delight Prime, které váží pouhých 3 890 gramů (platí pro 152 cm dlouhý pár s vázáním), se mohou pyšnit tím, že jsou nejlehčími univerzálními dámskými lyžemi na trhu. Celá kolekce zahrnující čtyři all-mountain dámské lyže “Delight” využívá technologii SlimShape, díky níž jsou tyto lyže velmi tenké a lehké, a zároveň také odolné a pevné. 

Soustředíme se na hmotnost lyží i jejich sílu a vyváženosti těchto parametrů dosahujeme optimalizací flexe, posílením torzní pevnosti a usnadněním přenosu energie od lyžařky směrem k lyžím pro lepší držení hran, ovládatelnost i rovnováhu. Profil Early Rise Rocker umožňuje díky mírnému profilu rocker na špičce i patce vykrajovat oblouky takřka bez námahy. Dámské lyže od Elanu navíc obsahují i dřevěné jádro Tubelite a dvě karbonové trubičky vedené po celé délce lyže za účelem dosažení stability a odrazu při každém oblouku.

“Nejprve jsme se snažili přijít s lyžemi, které se ženám budou snadno a lehce přenášet, ale záhy jsme si uvědomili, že naše síla spočívá v něčem úplně jiném,”  říká k tomu produktová manažerka divize zimních sportů Elanu Melanja Šober. “Odstranili jsme materiál tam, kde není nezbytně nutný, a přidali ho na místa, kde přispěje k lepším vlastnostem lyží. Naším cílem však samozřejmě nebyly jen lehké lyže, ale v první řadě lyže s vynikajícím výkonem.”

Všechny dámské lyže od firmy Elan jsou schváleny a prověřeny W Studiem. Tento společný počin je výsledkem dlouhých hodin práce celého týmu vášnivých lyžařek – od profesionálních lyžařek po nadšenkyně, které nápady a požadavky žen přetavují v inovace. Ve spolupráci s oddělením výzkumu a vývoje společnosti Elan se tak W Studio podílí na vytváření produktů, které jsou opravdu výjimečné.

Vyzkoušejte je a uvěříte:   Women’s Delight Prime

Geometrie: 126/76/103
Délky (Rádius): 146 cm (10,5 m), 152 cm (11,5 m), 158 cm (12,8 m), 164 cm (14,1 m)

 

Pro další informace o dámských lyžích Elan navštivte webové stránky: http://www.elanskis.com

O společnosti Elan

Elan si díky sedmdesátileté tradici ruční výroby lyží v moderním závodě nedaleko slovinského města Bled vysloužil důvěru lyžařů po celém světě a renomé výrobce vysoce kvalitního vybavení. Inovativní výrobky společnosti, které si pravidelně skvěle vedou v testech i při srovnání designu, odrážejí tradici značky i ambici vyrábět nejen lyže, ale LEPŠÍ lyže pro zážitky z hor na celý život. Pokud máte zájem o další informace, navštivte i naše webové stránky: https://www.elanskis.com/cs